Akademická aliance > Akce > VÍC ANGLIČTINY, UČITELŮ I VITAMÍNŮ OD ZÁŘÍ V PRVNÍ MONTESSORI ŠKOLE V OSTRAVĚ

VÍC ANGLIČTINY, UČITELŮ I...

Mateřská škola a základní škola MONTE zahájila nový školní rok spoustou novinek. Nejmenší děti čekala třída s rozšířenou výukou angličtiny, na základní školu nastoupili noví prvňáčci a zároveň se poprvé zaplnily lavice ve druhé třídě. Vzdělávání pomocí Montessori pedagogiky po prázdninách podpoří i pořádná porce vitamínů díky projektům Ovoce a zelenina do škol a Zdravá5. Rodiče a jejich děti jsou zváni 7. září na Den otevřených dveří, kde se se všemi novinkami mohou seznámit osobně.

Hned na úvod školního roku čekal na děti slavnostní den s vyhodnocením velkého Letního hrátkobraní, ve kterém mohly ukázat své kreativní stavby letních obydlí. Ukázalo se, že to pro nikoho nebyl velký problém, protože v tvůrčí atmosféře tráví děti i celý školní rok. Pro vítěze klání byla připravena kniha Montessori aktivit.

Na přání rodičů otevřela Mateřská škola MONTE dvojjazyčnou třídu s rozšířenou výukou angličtiny. „Malí předškoláci si osvojí jak slovíčka, tak základní gramatiku, budou poslouchat, učit se mluvit a číst, a to vše zábavnou formou. Naše škola tak pružně reaguje na aktuální trendy“, říká její ředitelka Marie Švrčková.

Základní škola MONTE se letos rozrostla o novou třídu. Loňští prvňáčci se těšili na nové kamarády, kterým budou moci předat své zkušenosti a podělit se o znalosti. Zároveň postoupili do druhé třídy, kde se budou dál učit podle celosvětově uznávané pedagogiky Montessori. „Výuka v naší škole probíhá převážně projektově a v blocích. Školáci si sami vytváří výukové materiály a zároveň jsou manažery svého učení.  Učení jim pak usnadňuje práce se specifickými Montessori pomůckami“, upřesňuje Švrčková. Oba ročníky provážou interaktivní učebnice a školáky potěšila i nová interaktivní tabule.

Žádný druh ovoce, ani zeleniny neobsahuje všechny živiny najednou. Z tohoto důvodu se Mateřská a základní škola MONTE hrdě zapojila do projektu „Ovoce a zelenina do škol“ pod záštitou MŠMT. S pomocí sympatických učitelek se i tady pokusí zvýšit oblibu ovoce a zeleniny u dětí, a přispět tak ke zdravému životnímu stylu už v útlém věku. Zároveň je škola MONTE zapojena do projektu Zdravá5. Certifikovaní lektoři a odborné týmy budou učit děti zdravě jíst.

S novým školním rokem se zároveň rozrostl tým školy. V rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání v období 2014-2020 pomáhají dětem i učitelkám ve třídách mateřské i základní školy dvě nové asistentky.

Rodiče i děti, které by zatoužily navštěvovat Mateřskou a základní školu MONTE, jsou zváni na Den otevřených dveří, který se koná v prostorách školy v Ostravě – Mariánských Horách 7. září mezi 14. a 17. hodinou. Více informací o škole i systému výuky najdou zájemci na webu www.montessoriostrava.cz.

Mateřská a základní škola MONTE je členem pětiúrovňového konceptu vzdělávání Akademické aliance. Tu tvoří skupina škol, které zajišťují vzdělání od útlého věku až po stáří.

images


  • Montessori v Ostravě slaví pět let

    Mateřská škola MONTE slaví pět let a v listopadu má pro své školáčky spoustu dárků. Zároveň stále zkvalitňuje výuku. Už ve třech letech mají děti, které jsou vychovávány pomocí Montessori pedagogiky, citelný náskok před stejně starými vrstevníky z běžných mateřských škol. Sérii listopadových akcí odstartuje Den otevřených dveří, který Mateřská škola pořádá spolu se sesterskou […]

    Více informací
  • VÍC ANGLIČTINY, UČITELŮ I VITAMÍNŮ OD ZÁŘÍ V PRVNÍ MONTESSORI ŠKOLE V OSTRAVĚ

    Mateřská škola a základní škola MONTE zahájila nový školní rok spoustou novinek. Nejmenší děti čekala třída s rozšířenou výukou angličtiny, na základní školu nastoupili noví prvňáčci a zároveň se poprvé zaplnily lavice ve druhé třídě. Vzdělávání pomocí Montessori pedagogiky po prázdninách podpoří i pořádná porce vitamínů díky projektům Ovoce a zelenina do škol a Zdravá5. Rodiče […]

    Více informací