Akademická aliance > Akce > Montessori v Ostravě slaví pět let

Montessori v Ostravě slaví...

Mateřská škola MONTE slaví pět let a v listopadu má pro své školáčky spoustu dárků. Zároveň stále zkvalitňuje výuku. Už ve třech letech mají děti, které jsou vychovávány pomocí Montessori pedagogiky, citelný náskok před stejně starými vrstevníky z běžných mateřských škol. Sérii listopadových akcí odstartuje Den otevřených dveří, který Mateřská škola pořádá spolu se sesterskou Základní školou MONTE 2. listopadu.

Děti, které navštěvují Mateřskou školu MONTE mají velkou výhodu. Už ve třech letech zvládají základní hygienu, dokážou pomoci se snídaní, uklízet po sobě nebo si sami složit oblečení. Ve čtyřech letech už běžně používají příbor, připraví si ovoce nebo se samostatně obléknou a obují. Pedagogika Montessori je vede k samostatnosti a k tvůrčímu rozvoji. A to není všechno. V tomto školním roce pro ně učitelky připravily dvojjazyčnou třídu. Angličtina se uchytila v obou našich institucích a děti velmi baví. Dokonce si zpívají anglické písničky i ve školní družině a plní anglické úkoly”, neskrývá radost ředitelka školy Marie Švrčková.

V nejbližších dnech čeká děti společná pohádka formou muzikoterapie, tradiční podzimní slavnost Uspávání broučků nebo návštěva policistů, které jim představí program Honzíkova cesta.

“Nejenom vzdělání, ale i zdraví našich dětí je pro nás nesmírně důležité, a proto jsme se zapojili do projektu Zdravá 5. Preferujeme bio potraviny, zbytečně nedoslazujeme a náš jídelníček jsme zpestřili o větší množství ovoce a zeleniny. Nově nás budou navštěvovat také výživoví poradci z projektu Ovoce a zelenina do škol”, dodává Marie Švrčková. Ruku v ruce se zdravým stravováním jde i pohyb. Mateřská škola MONTE má vlastní tělocvičnu a prostornou zahradu.

Spokojení jsou i rodiče. Oceňují mimo jiné velké množství kroužků, které mohou jejich děti pravidelně navštěvovat. Oblíbené jsou logopedická cvičení, inline bruslení, barevná jóga, výuka hraní na flétnu nebo sportovní hry.

Spolu se Základní školou, která sídlí ve stejné budově pořádá Mateřská škola pravidelné Dny otevřených dveří. Ten nejbližší se koná 2. listopadu. Rodiče i děti mají příležitost zažít školu MONTE v reálném provozu, podívat se můžou přímo na výuku. Další informace najdou všichni zájemci na webu www.montessoriostrava.cz nebo na speciální infolince 739 527 100. Mateřská i základní škola MONTE přijímají malé školáčky i v průběhu roku.

Mateřská a základní škola MONTE je členem pětiúrovňového konceptu vzdělávání Akademické aliance. Tu tvoří skupina škol, které zajišťují vzdělání od útlého věku až po stáří.


  • Montessori v Ostravě slaví pět let

    Mateřská škola MONTE slaví pět let a v listopadu má pro své školáčky spoustu dárků. Zároveň stále zkvalitňuje výuku. Už ve třech letech mají děti, které jsou vychovávány pomocí Montessori pedagogiky, citelný náskok před stejně starými vrstevníky z běžných mateřských škol. Sérii listopadových akcí odstartuje Den otevřených dveří, který Mateřská škola pořádá spolu se sesterskou […]

    Více informací
  • VÍC ANGLIČTINY, UČITELŮ I VITAMÍNŮ OD ZÁŘÍ V PRVNÍ MONTESSORI ŠKOLE V OSTRAVĚ

    Mateřská škola a základní škola MONTE zahájila nový školní rok spoustou novinek. Nejmenší děti čekala třída s rozšířenou výukou angličtiny, na základní školu nastoupili noví prvňáčci a zároveň se poprvé zaplnily lavice ve druhé třídě. Vzdělávání pomocí Montessori pedagogiky po prázdninách podpoří i pořádná porce vitamínů díky projektům Ovoce a zelenina do škol a Zdravá5. Rodiče […]

    Více informací