Akademická aliance > Akce > Vánoce si děti z ostravské Montessori školy připravily na míru

Vánoce si děti z ostravské...

Žádný stres a pohodová atmosféra, tak by se daly popsat letošní Vánoce v Mateřské a základní škole MONTE v Ostravě. Děti se pustily do výroby ozdob, pečení perníků a zdobení stromečku. Pro své kamarády a rodiče si připravily i řadu vystoupení, některá dokonce v angličtině. Každá třída pak dostane od Ježíška dárky, které ještě více zatraktivní a zkvalitní výuku.

 

Bez zbytečného shonu a s dobrou náladou začaly v prostorách Mateřské a základní školy MONTE přípravy na nejkrásnější svátky v roce. V rámci každoročních vánočních dílniček se letos děti opravdu vyznamenaly. Vedle tradičních vánočních ozdob, které pověsily na společný stromeček, vyrobily i originální svícny a svíčky, které zazáří na štědrovečerní tabuli. Velkou radost všem udělal také loňský vánoční dárek, trouba, která se prakticky nezastavila. Děti v ní pekly perníčky.

 

Zkrátka nepřišli ani rodiče. Čekal je speciální program, který si malí školáci připravili v rámci své besídky. Oproti běžným školám, tady byla jeho část dokonce v angličtině. “Chceme, aby se maminky a tatínci alespoň na chvíli zastavili a nadechli atmosféru Vánoc zpěvem koled a klidným posezením u stromečku”, prozradila ředitelka školy Marie Švrčková a dodává: “Ježíšek se letos chystá i k nám do MONTE školy. Každá třída bude mít pod stromečkem hromadu dárků, které nejenom, že udělají dětem velkou radost, ale zároveň pomohou zkvalitnit a ještě více zatraktivnit jejich výuku.”

 

Ukazuje se, že zajímavým dárkem pod stromeček může být i přihláška na Mateřskou nebo Základní školu MONTE. Pro rodiče, kteří by chtěli své děti vést pomocí Montessori pedagogiky, se může jednat o cenný vklad do budoucna. Nejlepším způsobem, jak se se školou MONTE seznámit blíže, jsou pravidelné dny otevřených dveří. Ten nejbližší se koná 18. ledna. Další informace o škole i způsobu výuky se zájemci dozví na webu www.montessoriostrava.cz.

Mateřská a základní škola MONTE je členem pětiúrovňového konceptu vzdělávání Akademické aliance. Tu tvoří skupina škol, které zajišťují vzdělání od útlého věku až po stáří.


  • Školní kolo Ekonomické olympiády 2017/2018

    ve dnech 4. až 8. prosince 2017 se u nás ve škole konalo školní kolo Ekonomické olympiády, kterou pořádá Institut ekonomického vzdělávání ve spolupráci s Českou národní bankou. Test vytvořil INEV za odborného dohledu členů Katedry ekonomie Vysoké školy ekonomické. Test obsahoval 20 otázek převážně z oblasti ekonomické teorie a všeobecného ekonomického přehledu Školního kola se zúčastnilo […]

    Více informací
  • Vánoce si děti z ostravské Montessori školy připravily na míru

    Žádný stres a pohodová atmosféra, tak by se daly popsat letošní Vánoce v Mateřské a základní škole MONTE v Ostravě. Děti se pustily do výroby ozdob, pečení perníků a zdobení stromečku. Pro své kamarády a rodiče si připravily i řadu vystoupení, některá dokonce v angličtině. Každá třída pak dostane od Ježíška dárky, které ještě více […]

    Více informací