Akademická aliance > Moravskoslezská obchodní akademie, s.r.o.

Moravskoslezská obchodní...

Nastupte na správnou cestu.

Přátelské prostředí a rodinná atmosféra jsou nejlepšími předpoklady pro rozvoj teenagera. Ekonomická gramotnost představují důležitý základ pro pracovní kariéru i další studium na vyšší odborné nebo vysoké škole. Škola, která byla založena v roce 1992.

Najdi svůj směr

Univerzální odborné středoškolské vzdělání je základem pro další studium a také pro trh práce. Hledáte individuální přístup, odborné a praktické vedení? V naší škole je přátelské a tvůrčí prostředí, důraz klademe na podnikavost a samostatnost žáků. Jsme přesvědčeni, že podnikavost je schopností a dovedností najít si své místo v životě, být podnikavým znamená umět nacházet a využívat příležitosti ve všech aspektech života. Intenzivní komunikace se žáky a rodiči je pro nás samozřejmostí.

Středoškolské vzdělání

 • Studijní obor: Obchodní akademie
 • Délka studia: 4 roky
 • Forma studia: prezenční
 • Ukončení studia: maturitní zkouška
 • Školné: 1. ročník 400 Kč/měsíc,  2. ročník 600 Kč/měsíc, 3.  ročník 900 Kč/měsíc, 4.  ročník 1 200 Kč/měsíc

Školné je hrazeno po dobu 10 měsíců v roce, zahrnuje náklady na většinu učebnic, pojištění, konzultace a doučování.

Uplatnění absolventů

Absolventi mají otevřenou cestu ke studiu na vyšší odborné nebo vysoké škole, ale také na trh práce a k vlastnímu podnikání.

Kdo jsme?

Jsme škola s 22letou tradicí, která oceňuje aktivní přístup ze strany učitelů i žáků. Máme mladý a dynamický kolektiv učitelů. Žákům 1. ročníku poskytujeme studijní příspěvek ve výši 1 000 Kč. Vyplácíme prospěchová stipendia, čímž motivujeme žáky k odpovědnosti za dosažené studijní výsledky. Po dobu studia zajišťujeme odbornou praxi v reálné studentské společnosti. Velký důraz klademe také na výchovné aspekty, za což jsou v tomto věku rádi hlavně rodiče.

Vzdělávací obsah

Výuka je založena na profesionalitě vyučujících, individuálním přístupu a kreativitě. Podněcujeme žáky k originálnímu myšlení, nebojíme se být náročnými, ale nevytváříme stresové a anonymní prostředí.

 


 • VŠPP si odnesla Národní cenu kvality za excelentní výkon

  Vysoká škola podnikání a práva získala 1. místo v prestižním ocenění „Národní cena kvality“. Ve Španělském sále Pražského hradu převzala cenu z rukou ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové rektorka VŠPP Helena Válková. Škola byla oceněná za excelentní výkony v rámci programu START PLUS. „Jsem velmi ráda, že jsme toto prestižní ocenění získali. Nebylo to […]

  Více informací
 • Everything is bigger in Texas

  V pátek 21. června strávili naši studenti tři hodiny s rodilým mluvčím. Jonathan každoročně navštěvuje naši školu a pořádá aktivity s našimi žáky. Letos jsme měli možnost dozvědět se spoustu informací o Jonathanově rodném Texasu, jeho historii a zajímavostech. Poté už následovaly hry, hádanky, soutěže a spousta, spousta konverzace v angličtině 🙂

  Více informací