Akademická aliance > Moravskoslezská obchodní akademie, s.r.o.

Moravskoslezská obchodní...

Nastupte na správnou cestu.

Přátelské prostředí a rodinná atmosféra jsou nejlepšími předpoklady pro rozvoj teenagera. Ekonomická gramotnost představují důležitý základ pro pracovní kariéru i další studium na vyšší odborné nebo vysoké škole. Škola, která byla založena v roce 1992.

Najdi svůj směr

Univerzální odborné středoškolské vzdělání je základem pro další studium a také pro trh práce. Hledáte individuální přístup, odborné a praktické vedení? V naší škole je přátelské a tvůrčí prostředí, důraz klademe na podnikavost a samostatnost žáků. Jsme přesvědčeni, že podnikavost je schopností a dovedností najít si své místo v životě, být podnikavým znamená umět nacházet a využívat příležitosti ve všech aspektech života. Intenzivní komunikace se žáky a rodiči je pro nás samozřejmostí.

Středoškolské vzdělání

 • Studijní obor: Obchodní akademie
 • Délka studia: 4 roky
 • Forma studia: prezenční
 • Ukončení studia: maturitní zkouška
 • Školné: 1. ročník 400 Kč/měsíc,  2. ročník 600 Kč/měsíc, 3.  ročník 900 Kč/měsíc, 4.  ročník 1 200 Kč/měsíc

Školné je hrazeno po dobu 10 měsíců v roce, zahrnuje náklady na většinu učebnic, pojištění, konzultace a doučování.

Uplatnění absolventů

Absolventi mají otevřenou cestu ke studiu na vyšší odborné nebo vysoké škole, ale také na trh práce a k vlastnímu podnikání.

Kdo jsme?

Jsme škola s 22letou tradicí, která oceňuje aktivní přístup ze strany učitelů i žáků. Máme mladý a dynamický kolektiv učitelů. Žákům 1. ročníku poskytujeme studijní příspěvek ve výši 1 000 Kč. Vyplácíme prospěchová stipendia, čímž motivujeme žáky k odpovědnosti za dosažené studijní výsledky. Po dobu studia zajišťujeme odbornou praxi v reálné studentské společnosti. Velký důraz klademe také na výchovné aspekty, za což jsou v tomto věku rádi hlavně rodiče.

Vzdělávací obsah

Výuka je založena na profesionalitě vyučujících, individuálním přístupu a kreativitě. Podněcujeme žáky k originálnímu myšlení, nebojíme se být náročnými, ale nevytváříme stresové a anonymní prostředí.

 


 • Školní kolo Ekonomické olympiády 2017/2018

  ve dnech 4. až 8. prosince 2017 se u nás ve škole konalo školní kolo Ekonomické olympiády, kterou pořádá Institut ekonomického vzdělávání ve spolupráci s Českou národní bankou. Test vytvořil INEV za odborného dohledu členů Katedry ekonomie Vysoké školy ekonomické. Test obsahoval 20 otázek převážně z oblasti ekonomické teorie a všeobecného ekonomického přehledu Školního kola se zúčastnilo […]

  Více informací
 • Vánoce si děti z ostravské Montessori školy připravily na míru

  Žádný stres a pohodová atmosféra, tak by se daly popsat letošní Vánoce v Mateřské a základní škole MONTE v Ostravě. Děti se pustily do výroby ozdob, pečení perníků a zdobení stromečku. Pro své kamarády a rodiče si připravily i řadu vystoupení, některá dokonce v angličtině. Každá třída pak dostane od Ježíška dárky, které ještě více […]

  Více informací