Akademická aliance > Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s.

Vysoká škola obchodní v...

Soukromá vysoká škola neuniverzitního typu. Svým studentům nabízí vzdělání v oblasti cestovního ruchu a letecké dopravy v celém spektru ekonomiky.

Historie

Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s. je od 30.11.1999 soukromou vysokou školou s akreditovaným studijním programem Mezinárodní teritoriální studia a Ekonomika a řízení v dopravě a spojích. Za patnáct let své existence dosáhla VŠO významného postavení mezi neuniverzitními vysokými školami v České republice. V současné době studuje na VŠO více jak 3 000 studentů. Škola připravila pro praktické uplatnění profesionály s kvalitním ekonomickým a manažerským vzděláním a účelnou oborovou specializací.

Absolventi VŠO jsou připraveni na výkon středních i top manažerských a marketingových funkcí v podnicích cestovního ruchu, v leteckých službách, v hotelovém managementu, v oblasti managementu kultury a destinací, v rámci státní a veřejné správy a v celém spektru naší i mezinárodní ekonomiky.

VŠO je členem významných mezinárodních organizací působících v oblasti cestovního ruchu, letecké dopravy, je také partnerem řady evropských univerzit a jediným přidruženým členem Světové organizace cestovního ruchu UNWTO v České republice.

A co ještě nevíte o VŠO ? …více ZDE

Studijní obory

Bakalářské studijní obory:

 • Cestovní ruch
 • Rozvoj lidských zdrojů v ekonomice dopravy
 • Služby letecké dopravy v cestovním ruchu
 • Letový provoz
 • Průvodcovská činnost v cestovním ruchu
 • Upravený studijní program pro absolventy VOŠ

Magisterské studijní obory navazující:

 • Management cestovního ruchu
 • Management leteckých podniků

 • Školní kolo Ekonomické olympiády 2017/2018

  ve dnech 4. až 8. prosince 2017 se u nás ve škole konalo školní kolo Ekonomické olympiády, kterou pořádá Institut ekonomického vzdělávání ve spolupráci s Českou národní bankou. Test vytvořil INEV za odborného dohledu členů Katedry ekonomie Vysoké školy ekonomické. Test obsahoval 20 otázek převážně z oblasti ekonomické teorie a všeobecného ekonomického přehledu Školního kola se zúčastnilo […]

  Více informací
 • Vánoce si děti z ostravské Montessori školy připravily na míru

  Žádný stres a pohodová atmosféra, tak by se daly popsat letošní Vánoce v Mateřské a základní škole MONTE v Ostravě. Děti se pustily do výroby ozdob, pečení perníků a zdobení stromečku. Pro své kamarády a rodiče si připravily i řadu vystoupení, některá dokonce v angličtině. Každá třída pak dostane od Ježíška dárky, které ještě více […]

  Více informací