Akademická aliance > Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s.

Vysoká škola obchodní v...

Soukromá vysoká škola neuniverzitního typu. Svým studentům nabízí vzdělání v oblasti cestovního ruchu a letecké dopravy v celém spektru ekonomiky.

Historie

Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s. je od 30.11.1999 soukromou vysokou školou s akreditovaným studijním programem Mezinárodní teritoriální studia a Ekonomika a řízení v dopravě a spojích. Za patnáct let své existence dosáhla VŠO významného postavení mezi neuniverzitními vysokými školami v České republice. V současné době studuje na VŠO více jak 3 000 studentů. Škola připravila pro praktické uplatnění profesionály s kvalitním ekonomickým a manažerským vzděláním a účelnou oborovou specializací.

Absolventi VŠO jsou připraveni na výkon středních i top manažerských a marketingových funkcí v podnicích cestovního ruchu, v leteckých službách, v hotelovém managementu, v oblasti managementu kultury a destinací, v rámci státní a veřejné správy a v celém spektru naší i mezinárodní ekonomiky.

VŠO je členem významných mezinárodních organizací působících v oblasti cestovního ruchu, letecké dopravy, je také partnerem řady evropských univerzit a jediným přidruženým členem Světové organizace cestovního ruchu UNWTO v České republice.

A co ještě nevíte o VŠO ? …více ZDE

Studijní obory

Bakalářské studijní obory:

 • Cestovní ruch
 • Rozvoj lidských zdrojů v ekonomice dopravy
 • Služby letecké dopravy v cestovním ruchu
 • Letový provoz
 • Průvodcovská činnost v cestovním ruchu
 • Upravený studijní program pro absolventy VOŠ

Magisterské studijní obory navazující:

 • Management cestovního ruchu
 • Management leteckých podniků

 • Montessori v Ostravě slaví pět let

  Mateřská škola MONTE slaví pět let a v listopadu má pro své školáčky spoustu dárků. Zároveň stále zkvalitňuje výuku. Už ve třech letech mají děti, které jsou vychovávány pomocí Montessori pedagogiky, citelný náskok před stejně starými vrstevníky z běžných mateřských škol. Sérii listopadových akcí odstartuje Den otevřených dveří, který Mateřská škola pořádá spolu se sesterskou […]

  Více informací
 • VÍC ANGLIČTINY, UČITELŮ I VITAMÍNŮ OD ZÁŘÍ V PRVNÍ MONTESSORI ŠKOLE V OSTRAVĚ

  Mateřská škola a základní škola MONTE zahájila nový školní rok spoustou novinek. Nejmenší děti čekala třída s rozšířenou výukou angličtiny, na základní školu nastoupili noví prvňáčci a zároveň se poprvé zaplnily lavice ve druhé třídě. Vzdělávání pomocí Montessori pedagogiky po prázdninách podpoří i pořádná porce vitamínů díky projektům Ovoce a zelenina do škol a Zdravá5. Rodiče […]

  Více informací