Akademická aliance > Filozofie holdingu > Unikátnost, výjimečnost

Unikátnost, výjimečnost

Akademická aliance je mateřskou společností vzdělávacích institucí

 • Vysoká škola podnikání a práva, a.s.
 • Panevropská vysoká škola
 • Vysoká škola obchodní, o.p.s.
 • Soukromá vyšší odborná škola podnikatelská, s.r.o.
 • Moravskoslezská obchodní akademie, s.r.o.
 • Mateřská škola a základní škola Monte

Dominantní vzdělávací institucí je Vysoká škola podnikání a práva působící v Ostravě, Praze a Brně. Ta poskytuje již 15 let vysokoškolské vzdělání, podnikatelské myšlení, teoretické znalosti i praktické dovednosti požadované praxí. Posláním našich škol je připravovat odborníky, kteří rozumí podnikání jako celku ve všech jeho souvislostech, včetně sociální dimenze. Management škol sleduje moderní trendy terciárního vzdělávání a rozvíjí je. Pro zvýšení dostupnosti studia a vytvoření co nejlepších časových i ekonomických podmínek pro studenty vytváříme ve vybraných regionech výuková pracoviště, nyní působíme v Ostravě, Praze, Brně.

Silné stránky

Jako jediní v ČR nabízíme komplexní vzdělávání zaměřené na unikátní kombinaci oborů podnikání, práva a aplikované informatiky. Naší silnou stránkou je vstřícné, příjemné prostředí s tvůrčí atmosférou zaměřené na kvalitu vzdělávání a uplatnitelnost absolventů. Máme řadu úspěšných absolventů, mnozí z nich vybudovali firmy a jsou úspěšní v mnoha různých oborech. Studentům dále nabízíme mnoho služeb, které jim zpříjemňují studium, ať to je možnost ubytování na vlastních kolejích nebo podnikatelský inkubátor, kde pracujeme s kreativitou a podnikavostí.

Náš cíl

Našim cílem je vychovávat podnikatele, kteří mohou být uplatnitelní a úspěšní v různých profesích a oborech, proto je studium velmi přizpůsobeno praxi a je reálně použitelné.


 • Školní kolo Ekonomické olympiády 2017/2018

  ve dnech 4. až 8. prosince 2017 se u nás ve škole konalo školní kolo Ekonomické olympiády, kterou pořádá Institut ekonomického vzdělávání ve spolupráci s Českou národní bankou. Test vytvořil INEV za odborného dohledu členů Katedry ekonomie Vysoké školy ekonomické. Test obsahoval 20 otázek převážně z oblasti ekonomické teorie a všeobecného ekonomického přehledu Školního kola se zúčastnilo […]

  Více informací
 • Vánoce si děti z ostravské Montessori školy připravily na míru

  Žádný stres a pohodová atmosféra, tak by se daly popsat letošní Vánoce v Mateřské a základní škole MONTE v Ostravě. Děti se pustily do výroby ozdob, pečení perníků a zdobení stromečku. Pro své kamarády a rodiče si připravily i řadu vystoupení, některá dokonce v angličtině. Každá třída pak dostane od Ježíška dárky, které ještě více […]

  Více informací