Akademická aliance > Filozofie holdingu > Unikátnost, výjimečnost

Unikátnost, výjimečnost

Akademická aliance je mateřskou společností vzdělávacích institucí

 • Vysoká škola podnikání a práva, a.s.
 • Panevropská vysoká škola
 • Vysoká škola obchodní, o.p.s.
 • Soukromá vyšší odborná škola podnikatelská, s.r.o.
 • Moravskoslezská obchodní akademie, s.r.o.
 • Mateřská škola a základní škola Monte

Dominantní vzdělávací institucí je Vysoká škola podnikání a práva působící v Ostravě, Praze a Brně. Ta poskytuje již 15 let vysokoškolské vzdělání, podnikatelské myšlení, teoretické znalosti i praktické dovednosti požadované praxí. Posláním našich škol je připravovat odborníky, kteří rozumí podnikání jako celku ve všech jeho souvislostech, včetně sociální dimenze. Management škol sleduje moderní trendy terciárního vzdělávání a rozvíjí je. Pro zvýšení dostupnosti studia a vytvoření co nejlepších časových i ekonomických podmínek pro studenty vytváříme ve vybraných regionech výuková pracoviště, nyní působíme v Ostravě, Praze, Brně.

Silné stránky

Jako jediní v ČR nabízíme komplexní vzdělávání zaměřené na unikátní kombinaci oborů podnikání, práva a aplikované informatiky. Naší silnou stránkou je vstřícné, příjemné prostředí s tvůrčí atmosférou zaměřené na kvalitu vzdělávání a uplatnitelnost absolventů. Máme řadu úspěšných absolventů, mnozí z nich vybudovali firmy a jsou úspěšní v mnoha různých oborech. Studentům dále nabízíme mnoho služeb, které jim zpříjemňují studium, ať to je možnost ubytování na vlastních kolejích nebo podnikatelský inkubátor, kde pracujeme s kreativitou a podnikavostí.

Náš cíl

Našim cílem je vychovávat podnikatele, kteří mohou být uplatnitelní a úspěšní v různých profesích a oborech, proto je studium velmi přizpůsobeno praxi a je reálně použitelné.


 • Montessori v Ostravě slaví pět let

  Mateřská škola MONTE slaví pět let a v listopadu má pro své školáčky spoustu dárků. Zároveň stále zkvalitňuje výuku. Už ve třech letech mají děti, které jsou vychovávány pomocí Montessori pedagogiky, citelný náskok před stejně starými vrstevníky z běžných mateřských škol. Sérii listopadových akcí odstartuje Den otevřených dveří, který Mateřská škola pořádá spolu se sesterskou […]

  Více informací
 • VÍC ANGLIČTINY, UČITELŮ I VITAMÍNŮ OD ZÁŘÍ V PRVNÍ MONTESSORI ŠKOLE V OSTRAVĚ

  Mateřská škola a základní škola MONTE zahájila nový školní rok spoustou novinek. Nejmenší děti čekala třída s rozšířenou výukou angličtiny, na základní školu nastoupili noví prvňáčci a zároveň se poprvé zaplnily lavice ve druhé třídě. Vzdělávání pomocí Montessori pedagogiky po prázdninách podpoří i pořádná porce vitamínů díky projektům Ovoce a zelenina do škol a Zdravá5. Rodiče […]

  Více informací